Gorstrings logo
Mandoliny Resophonic Ukulele Kytary Sirius Guitar banjo

Sirius je legendární značkou českých kovových strun pro akustické kytary, s více než 40letou tradicí. Pro jejich příjemný zvuk, pohodlnou hru, dostupnost a příznivou cenu, si tyto struny získaly v České republice i v zahraničí oblibu...
...více informací


Vážení hudebníci, do rukou se Vám dostává jedinečná kolekce strun pro resophonické kytary české provenience, vyvinutá za odborné podpory a vzrůstajícího zájmu hráčů o tento, v našem středoevropském prostředí netypický, hudební nástroj. Tato kolekce je uváděna na trh ku vzpomínce na Johna (Jána) Dopjera (1893 -1988), slovenského rodáka žijícího v USA, který zde jako první na světě patentoval roku 1926 svůj vynález - resophonickou kytaru (Dobro) - hudební nástroj, který je od doby svého vzniku, až do dnešní technické úrovně inspirací pro mnoho nejen bluegrassových hudebníků. U příležitosti této vzpomínky přeji, nechť se i vám naše kolekce strun stane užitečným příspěvkem a další hudební inspirací.

DearMusicians, You háve in your hands a unique collection of strings made in the Czech Republic. These strings are designed for resonator guitars and háve been developed with the professional support and interest of musicians who represent a growing cadre who are expanding the resonator guitar's popularity across Európe. This collection is created in honor of John Dopyera (Ján Dopjer) (1893-1988), a Slovák native who lived in the United States of America and who, in 1926, patented the worlďs first resonator (Dobro) guitar. His invention has inspired many a bluegrass, jazz, and folk musician, from its creation to the present. In the spirit of this tribute, 1 hope that our collection of strings becomes a usef ul and inspirational contribution to you, as well.

Struny pro resophonické kytary: nosnou konstrukci strun tvoří jakostní ocelové dráty, u strun ovinutých je použit drát hexagonální s ovinutím dráty z phosphor-bronzu a poniklované oceli viz. tabulka typů:

Strings for resonator guitars: the core structure of the strings consists of high-grade steel wires: wrapped strings feature hexagonal core wires wrapped with phosphor-bronze and nickel-coated wires; see the table below for types:


Nabídka Resophonic Guitar ke stažení (PDF)

obsah webu
. Úvod
. Novinky
. Historie
. Katalog
. Mandolíny
. Resophonic Guitar
. Ukulele
. Kytary / Universal
. Sirius
. Guitar Banjo
. Kontakt
All rights reserved © 2008 Gorstings Designed by © 2008 GRAFIKART